2018

Traditional Thai Massage Workshop with Nabil el Barrage (16 & 17 June)

Artistic Residency Workshops Anis Ouazzani & Ainara Lopez (France - Spain) (3 & 4 March)

Voicing Workshop with Niskrya-Elena Kazantzidi (3 & 4 March)

Traditional Thai Massage Workshop with Nabil el Barrage (24 & 25 February)

Workshop with Athanasia Kanellopoulou (3 & 4 February)

Partnering Workshop with Vassia Zorbali and Evi Psaltou - kids/teenagers (28 January)

2nd Feldenkrais / Empowerment courses cycle (24 January - 14 March)

2017

Hatha Yoga with Chrysi Thanela (16 - 17 December)

Voicing Workshop - Voice Facilitation Elements / 2nd Meeting (9 December)

Voicing Workshop - Voice Facilitation Elements (19 November)

Iyengar yoga with Maria Hrisoheraki (18 - 19 November)

Contemporary Dance Workshop with Ageliki Gouvi (11 - 12 November)

Feldenkrais / Empowerment courses cycle (11 October - 29 November)

MasterClass – Artistic Residency: Katriina Ranne and Janne Laakkonen (Finland) (30 September)

Butoh Workshop with Hélène Barrier (27 - 28 May)

Jivamukti Yoga with Polyxeni Aklidi (27 - 28 May)

Rhythm in Yoga, Rhythm in You with Nabil el-Barrage and Eftyhia Panopoulos (29 - 30 April)

Introductory Skinner Releasing Technique Workshop Intensive (Classes 6-15) (20 - 26 March)

Iyengar yoga with Maria Hrisoheraki (11 - 12 March)

Classical Ballet Workshop with Zefi Bartzoka (4 - 5 March)

The Practice of Authentic Movement with Gina Ora Yoli (3, 4 & 5 February)

Feldenkrais (Second Cycle) with Vasso Giannakopoulou (25 January - 15 March)

2016

Beginning of Flamenco courses with Sophia Kiorpe (17 - 18 December)

Acrobatics in pairs - Workshop with Stamatis Benetas (3 - 4 December)

Rhythm in YOGA with Nabil el-Barrage and Eftyhia Panopoulos (18 - 19 November)

Workshop: Introduction to flamenco with Sophia Kiorpe (12 - 13 November)

Feldenkrais (First Cycle) with Vasso Giannakopoulou (19 October - 7 December)

DanceFest Akropoditi 2016 (11 - 24 July)

Restoration Workshop with Tonia Nikolaidi (14 May)

Feldenkrais (Fourth Cycle) with Vasso Giannakopoulou (12 May - 16 June)

Yoga-Handstands Workshop with Panos Katsandris (22-23-24 April)

Open Call SECONDHAND KNOWLEDGE (11-12 April)

Feldenkrais (Third Cycle) with Vasso Giannakopoulou (24 March - 17 April)

Swing Yoga Workshop with Eleni Toli (12-13 March)

Presentation of the Bowen Original Technique (6 March)

Iyengar Υoga Workshop with Maria Chrysoheraki (27-28 February)

Workshop of Rhythmology, Palmas and Flamenco Dance with Sofia Kiorpe (20-21 February)

KUNG FU Workshop with Pavlos Rafael (23-24 & 30-31 January)

Feldenkrais (Second Cycle) with Vasso Giannakopoulou (21 January - 28 February)

Two Day Workshop: «With Lecoq's Neutral Mask» (16-17 January)

2015

Hula Hoop Workshops (for adults and for children) (12-13 December)

Workshop by "Ki omOs kineitai" with Christina Sougioultzi - Contemporary dance with acrobatic elements (31 October & 1 November)

Feldenkrais (First Cycle) with Vasso Giannakopoulou (17 October - 6 December)

AcroYoga Workshop with Laura Bernasconi (18-21 June)

Acrobatic Dance Workshop with Despina Kapoulitsa (23-24 May)

Basic-intermediate Photography workshop (Level 2) with Daniel Santos (3, 10, 24 & 31 May)

Know Self Massage Workshop with Irene Telidou (5 April)

Primitive Expression Workshop with Katerina Stavrou (28-29 March)

Introduction to Photography workshop with Daniel Santos (Artist in Residency) (15, 22 & 29 March)

Shiatsu Workshop with Christina Milanou (14-15 March)

Two-day Contemporary Dance Workshop with Polina Kremasta (28 February - 1 March)

Prenatal Yoga (from 17 February)

KUNG FU Workshop with Thanos Priftis (14-15 February)

Workshop of Rhythmology, Palmas and Flamenco Dance with Sofia Kiorpe (30-31 January & 1 February)

YOGA, The Art of Vinyasa with Timo Jimenez (24-25 January)

Yoga Workshop with Dimitra Mpiniari (10-11 January)

Dance Movement Therapy Workshop by Maria Karapanagioti (9 January)

2014

"The Play-Box of Emotions" - The Emotions through Play Thearapy techniques - Irini Zeri (5-7 December)

Shiatsu Workshop with Christina Milanou (29-30 November)

Swing - Athens Lindy Hop (from 21 July)

Akropoditi DanceFest (5-20 July)

Contemporary Synchro Art - Maria Mantia Papathanasiou (from 2 June)

Cooking Seminar - Maria Krina (9 April)

Drama Games for Kids (every Sunday)

Contemporary Dance - Vasso Giannakopoulou (every Friday)

YOGA, The Art of Vinyasa with Timo Jimenez (March, December)

Contemporary Dance - Carnation Dance Company (22-23 March)

Yoga – Nabil el Barrage (January - March, May - June)

2013

Contemporary Dance – Ioanna Paraskevopoulou (21, 22 December)

Yoga – Nabil el Barrage (October - December)

Butoh – Yumiko Yoshioka (11-13 October)

Movement and self-awareness – Christina Kleisiouni (23-27 August)

Contemporary Synchro Art – Maria Papathanasiou (1-4 August)

Dance and Theatre for children and parents – Vicky Adamou and Antigoni Gyra (3-7 July)

Physical research– Marius Soluna (20, 21 April)

Contemporary Dance – Athanasia Kanellopoulou (6, 7 April, 1-12 July)

Hip-Hop – Nikos Arapis (2, 3 March)

2012

Butoh – Motimaru Dance Company (7- 9 December)

Theatrical Fencing – Kassandra-Stavroula Levantinou (July)

Flamenco – Yiota Peklari (July)

Feldenkrais-Pilates – Atalanti Mouzouri (July)

2004 - 2011

Workshops 2004 -2011